Estetik

Estetik ve güzelliği oluşturan özellik, o nesnenin elemanları arasındaki oranlardır. Eğer bu elemanlar oranlı bir şekilde bir araya gelmişse birbirleriyle bütünlük içindedir. Buna estetik uyum diyoruz. Estetik cerrahların amacı güzelliğe ulaşmaktır. Güzellik, göze hoş görünen, kişide yaşama ve sevinç coşkusu uyandıran bir kavram olup, sanat ve estetikte önemli bir temel unsurdur.

Göğüs Büyütme, Meme Küçültme, Meme göğüs Dikleştirme, Meme eşitsizliği (asimetri), Jinekomasti (erkekte meme büyümesi) sayılabilir. Göğüsler bir kadın için dişiliğin en önemli kısımlarındandır. Göğüs memelerin normalden çok küçük olması da, çok büyük olması da rahatsız edici bir durumdur. Büyük göğüslerin küçülmesi ancak cerrahi girişim ile mümkün olabilmektedir. Herhangi bir krem ya da ilaç ile bunu sağlamak mümkün değildir. Tabii her cerrahi girişim belli bir iz (skar bırakacaktır. İşte estetik cerrahi nin ayrıcalığı burada devreye girmektedir. Estetik Cerrah deri ve yumuşak dokularda en az iz bırakacak şekilde dokuları onarabilir. Meme göğüslerin küçültülmesinde en önemli konulardan biri, meme başı halkasının beslenmesi, damar ve sinirlerinin korunarak olması gereken daha yukarıdaki yerine aktarılmasıdır. Meme göğüs büyütme işlemi ise silikon jel meme protezleri ile yapılmaktadır.

Yüz estetik girişimleri burun estetik ameliyatları (rinoplasti), kepçe kulak estetiği, göz kapağı estetiği, Yüz Germe, Kaş kaldırma gibi konular mevcuttur. Yüz vücudumuzun fiziksel olarak en çok önem taşıyan bölgelerindendir. Burada yapılan estetik girişimler en çok dıştan görünen bölgeler olduğundan ayrı bir önem kazanmaktadır. Yüz kısımlarında örneğin burunda ya da kulakta yapılacak değişkliklerin ameliyat öncesinde çok iyi planlanması, hastanın yüz ölçülerine uyumlu bir girişim planlanması çok önemlidir. Örneğin burun boyutlarının ne kadar küçüleceği, yüzün diğer bölümlerinin birbirlerine orantıları göaönüne alınarak hesaplanır. Ayrıca burun, göz kapağı ya da kaş gibi bölgelerde yapılacak değişimlerin abartılı olmaması, doğal bir görünüm sağlaması çok önemlidir

Karın germe, yağ alma (liposakşın), cinsel estetik, kol bacak germe sayılabilir. Karın germe, aşırı kilo verme ya da doğum sonrasında karın derisinin toparlanamaması sonucunda ortaya çıkan karın derisindeki sarkmanın düzeltilmsi için yapılır. Ameliyat sayesinde karın düzleşir, fazla deri ve yağ dokuları çıkarılmış olur.
Diyet
Epilasyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: